Jak Betta bojovnice vyskočila z akvária…

10. květen 2009 | 08.58 |

betta_mahachai[1]Máme vnučku. Ta nám před svým odjezdem do Anglie svěřila svojí jednu rybičku, kterou chová v mini akváriu o objemu asi půl litru.
Rybička je krásně temně modrá, ploutve jí vlají, jako by pohybovala závojem. Zjistil jsem, že se jmenuje Bojovnice pestrá (Betta splendens) patří do čeledi guramovití (Osphronemidae). Ryby této čeledi mají nadžábrový orgán zvaný labyrint, který slouží jako pomocné dýchací zařízení díky němuž mohou využívat atmosférický kyslík.
O rybku se stará moje drahá žena s pečlivostí jí vlastní. Intenzitu její péče lze srovnat snad jen s jejím luxováním, praním a dalšími pracemi, kterými vzorně udržuje naší domácnost v zářivé čistotě a pořádku. Dnes mi například vyměnila tričko na doma, co jsem si včera vzal čisté. Prý jsem se zase pokecal. Nevím. Asi ano.
Moje žena rybku pravidelně krmí, ťuká jí na skleněnou stěnu, aby jako rybka věděla, že je čas k jídlu. Také čistí barevný písek, nechává odstát čistou vodu určenou k náhradě za tu, kterou si rybka plavala minulý týden.
Dnešní sobotní ráno v naší kuchyni, kde na poličce má ta naše bojovnice své místo došlo k dramatickým událostem. Jen poslyšte....
Sedím v klidu (a nyní se omlouvám) na WC. Čtu denní tisk. Tento zlozvyk je asi dost rozšířený, ale osobně si myslím, že pro zprávy, které tisk obsahuje, je to nejlepší místo. Co kdyby se vám z událostí udělalo šoufl, že? Takže...obracím list a z kuchyně slyším zoufalé manželčiny výkřiky, něco jako: "Ježišmarjá, tatínku, honem, honem, pojď sem", nebo tak nějak. Vyrážím v předklonu, zcela neupraven a očekávám to nejhorší. Na prahu kuchyně výkřiky dostávají konkrétní podobu..."vona je venku, vona vyskočila, honem, jí seber, koukej jak skáče"....
A co že se to stalo, ptáte se ? Betta splendens, modrá rybička prostě vyskočila z toho svého půllitru vody. A to při krmení. Plácá se chudinka na poličce a je najednou taková menší, zplihlá, skoro fujtajblová jako modrý chrchel. První pokus o odchyt mi nevyšel, ta bojovnice je skutečně bojovná. Vyklouzla mi a zaklouzla za hrnečky na polici. Ááá...už tě mám, ty jedna Bettyno ! A šup s tebou zpátky do akvárečka. Zamrskala se, rozevřela ty své modré závojíčky a klidně, jako by se nic nestalo, pokračuje v lapání vloček rybičkového krmení.
Usedáme s manželkou jako kdybychom dokončili půlmaratón. Přiznávám, že já ještě dodatečně hudrám, proč tu bojovnici nechytila sama ?
 Hloupá otázka. "Dyť by mi vyklouzla z ruky", zní odpověď. Řeknu vám, na sobotu...dost dramatické ráno, že ?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.84 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak Betta bojovnice vyskočila z akvária… -.baryk.- 24. 02. 2010 - 06:45
RE: Jak Betta bojovnice vyskočila z akvária… mana 21. 05. 2012 - 13:16